איילינר – הקו המושלם

מקורו של קו אייליינר עוד בתקופת מצרים הקדומה כשהוא מזוהה עם האייקון הנשי של אותה התקופה – קליאופטרה . בשנות ה- 50 הוא הגיח שוב והפעם עם איקון בלתי מעורער שטבע את חותמו בעולם האופנה – מרלין מונרו.

לקראת העונה הקרה הוא עושה קאמבק גדול וניתן לראות אותו בכל מראות האיפור של מיטב החברות המובילות את הטרנדיים העכשוויים. רגע לפני שאת מחליטה לנסות על עצמך, כמה טיפים שחשוב שתדעי על ה”קו המושלם”.

איך לשים אייליינר בצורה קלה

 

רוית אסף מציגה שימוש ב- אייליינר

מהו תפקידו של איילינר?

תפקידו של האיילינר הוא בראש ובראשונה ליצור תיחום מודגש לקו העין בסמיכות לקו שורש צמיחת הריסים. קו זה יכול לעיתים לסייע לבצע תיקון במבנה הטבעי של העין וליצור מראה עין חתולי ונשי. אפשרויות שונות עומדות לרשותנו המתאפרות במגוון מוצרים שונים ליצירת אותו קו מושלם להדגשת העין. עפרונות עמידים, איילינר עם ראש טוש, איילינר CAKE (בדומה לצללית דחוסה) ואיילינר מכחול. ההבדל העיקרי בין המוצרים ובבחירת המוצר הנכון הוא הקשר העיקרי ביכולת של המתאפרת לבצע קו אחיד ומדויק ובדרגת הכהות של הפימגנט. אייליינרים שאינם במרקם נוזלי כגון עיפרון או לחילופין אייליינר בצללית יוצרים טקסטורת קו מהומהמת ועדינה ועל כן אינה מצריכה מיומנות גבוהה של המשתמשת, בניגוד למוצרי איילינר במרקם נוזלי בעל טקסטורת קו מבריקה ומודגשת.

מניסיוני כמורה לאיפור וכמתאפרת שנים רבות קו איילינר בעיקר יוצר “תיקון” למבנה העיניים הקיים באם צריך ולא רק כקו תוחם להדגשה.

הבלטת אזור העיניים באמצעות אילינייר

הבלטת אזור העיניים באמצעות איילינר

איזה קו אייליינר מתאים לכל סוג עין?

לכל סוג עין נדרש להתאים קו שונה, מריחת אייליינר צריכה להתבצע בצורה שהכי מחמיאה לצורת העין:

בעיניים קרובות על מנת לא ליצור עומס בזוית הפנימית של העין ולהימנע מלדגיש את קירבתם של העיניים – קו האיילינר יהיה מעובה יותר רק בזווית העין החיצונית ויהיה משוך מעט הצידה ליצירת אפקט מרוחק יותר.

בעניים רחוקות קו האייליינר יהיה מודגש גם בזוית הפנימית של העין וכל זאת בכדיי לייצר הדגשה בזויות הפנימית וליצור מראה קרוב יותר בין העיניים.

עיניים שקועות עיניים שקועות הן עיניים שעצם הגבה בולטת מעט ויוצרת אפקט מדומה כאילו העין שקועה ונמצאת בסביבה אפלולית. קו האיילינר להדגשה חייב להיות דק במיוחד ואחיד על מנת לא ליצור כהות מיותר

עיניים בולטות עינים בולטות הן בעלות עפעפיים עגולות ובולטות ועל מנת לטשטש עובדה זו יש ניתן לבצע קו אייליינר רחב מעט המשתלט על שטח העפעף ומקטין אותו.

עיניים קטנות המיתוס הרווח הוא כי תיחום עיניים חיצוני מקטין את העין. להפתעתכן נסו לתחום את העין בקו הדגשה עליון ותחתון ותגלו כי העין נראית גדולה יותר ומרשימה.

שימוש באילינייר עם איפור זוהר

שימוש באייליניר עם איפור זוהר

עיניים נפולות קו העין בזוית החיצונית של העין מעוגל מעט כלפי מטה ויוצר אשליה של עיניים שמוטות מעט. במקרה זה יש להדגיש את הקו הטבעי רק על 2/3 הפנימיים של העין ובשליש האחרון ליצור הגבהה של מילמטר מהקו הטבעי ולהימנע מלעגל אותו! ישא ליצור סיומת קו בדומה לזוית ישרה היוצרת אשליה אופטית של עין “מורמת”

אז רגע לפני שאתן מנסות בעצמכן, זכרו שכמו הרבה דברים בחיים לניסיון ולמיומנות יש חלק חשוב בהצלחה.

למידע מפורט על איפור עיניים

שימוש נכון של אודם אדום ואייליניר

שימוש נכון של אודם אדום ואייליניר

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram

פוסטים נוספים:

הזמנה לשיעור חינם! מעוניינת להצטרף לתעשיית היופי?

כניסה לאיזור תלמידים ובוגרים